Yeni Haberler
recent

Yerli Otomobilde Son Durum, Ne Zaman Çıkacak?

Yerli Otomobilde Flaş Gelişme
milli araba

Yerli otomobil üretimini merak eden bir çok vatandaşımıza Bilim, Sanayi ve Teknoloji bakanı müjdeyi verdi. Yerli ve milli otomobil 2019'da yollarda olması planlanıyor. Bunun dışında bir çok projeden de bahseden bakan, Türk astronot ve uzay üssü projelerine de değindi.

Özel bir kanalda açıklama yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji bakanı Türkiye'nin bir çok projeyi gerçekleştirmek için altyapısı mevcut fakat markası yok dedi. Hedefin 2019 yılında yerli otomobilin yollarda olması olduğunu da kaydeden bakan, Türk astronot yetiştirmenin maliyetini de açıkladı. Bir astronot yetiştirmenin maliyeti 25 milyon Dolar olduğunu açıkladı.

Türk Antartika ekibi ile ilgili de bazı konulara değinen Bakan, Türk Antartika Seferi ekibinin 9 kişiden oluştuğunu ve araştırma yapılacak lokasyonlara ulaştığını belirtti.

Antartika'da 29 ülkenin danışman konumunda olduğunu ve Türkiye'nin de danışman konumu elde etmesi hedeflendiğini kaydetti.

Uzay üssü projesine de değinen Faruk Özlü, Türkiye'de uzay üssü kurulacağını ve yüksek teknoloji üreten ülkeler seviyesine Türkiye'nin de çıkacağını açıkladı.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.