Yeni Haberler
recent

Katar'dan Çok Önemli Açıklama Geldi!

Katar Ekonomi Bakanından Flaş Açıklama
Katar ekonomi bakanı bugünkü yaptığı açıklamada Katar'a ambargo uygulayan ülkelerin çekildiği projeler Türkiye ve Türk iş adamları için büyük bir fırsat dedi.
katar ekonomi bakanı

Katar ekonomi bakanı Al Thani yaptığı konuşmada Türk iş adamlarını Katar'a davet etti. Katar havayolları yeni hatlar açtı ve sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam ediyor.

Katar'da genel olarak Türkler inşaat ve yapı malzemeleri sektöründe uygulama gösteriyor. Fakat Katar ekonomi bakanı, Katar'a ambargo uygulayan ülkelerin çekilmiş olduğu projelere Türkleri davet etti. Tabii ki bu açıklama da Türk iş adamları için bir fırsat olmuş oldu.

Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekçi ise görüşme öncesi yaptığı açıklamada Katar'ın günlük ve uzun vadedeki ihtiyaçlarını karşılamaya devam ettiklerini belirtti.

Ambargodan bu yana 16 Tır, 197 kargo uçağı ve 1 gemi ile Katar'ın günlük ihtiyacını karşıladı. Katarlı bakan ile bundan sonraki kısa ve uzun vadeli ekonomik yol haritamızı çizeceğiz dedi.

"Türkiye ile Katar arasında ise ambargonun sürmesine rağmen hem deniz hem hava yoluyla ticareti aksamadan sürmektedir" dedi.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.