Yeni Haberler
recent

Türkiye-Rusya Ortak Savaş Uçağı Üretimi

Türkiye-Rusya Ortak Savaş Uçağı Üretecek!
Türkiye ile Rusya savunma sanayisinde yeni ortaklıklara adım atıyor. Rusya ile Türkiye bir süredir savunma sanayisinde ortaklık bazında yeni projeler üzerinde çalışılmakta.
türk-rus ortaklığı

Rus savunma sanayi şirketi Rostec'in Ceo'su Çemezov ise yaptığı açıklamada Türkiye ile 5.nesil savaş uçağı üretimi konusunda görüşüldüğünü kabul etti.

Çemezov açıklamasının devamında ise Türkiye'de bu konuda altyapının var olduğunu ve bu altyapının yeni nesil savaş uçağı üretimi konusunda teknik açıdan da yeterli olduğunu söyledi.

Türkiye'nin kendi uçaklarını montajlama konusunda deneyim sahibi olduğunu ve Türkiye'deki altyapının yeni ve modern projeler gerçekleştirilmesi konusunda bir şeyler yapılması gerektiğini belirtti.

Bunun dışında en çok tartışılan ve sık sık gündeme gelen S-400 füzelerinde sona yaklaşıldığını belirtti. S-400 daha önce Rusya dışında yani ülke dışında başka bir ülkeye verilmedi. 

Türkiye'ye Rusya hükümeti S-400 füzeleri ile ilgili bir kredi verip vermeyeceği projenin başlamasındaki tek engeldi. Bu engelin de yavaş yavaş aşılarak sona gelindiği görülüyor.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.