Yeni Haberler
recent

Başka Şubeden Para Çekme Masrafları 2017

Başka Şubeden Para Çekme Masrafları
Bankalar, günümüzde internet ve mobil uygulamalar ile internet şubesinden para transferinin kolaylaşmasından sonra kendi şubeniz haricinde başka bir şubeden para çekerken masraf almaktadır. İçeriden para çekme masrafları da oldukça yüksektir.
başka bir şubeden para transferleri

İş Bankası, Ziraat Bankası, Garanti, Akbank gibi büyük bankalarda da içeriden para çekme de ve ayrıca müşterisi olduğunuz bankanın başka bir şubesinden para çekerken de ücret talep edilmektedir. Ayrıca para yatırma işleminde de masraf alınmaktadır.

Bir örnek vermek gerekirse içeriden arkadaşınıza 20 TL yollamak isterseniz, banka size masrafın 20 TL olacağını söyleyecektir. Yani parayı maalesef şubeden yatırırken oldukça yüksek masraflar uygulanmaktadır. Tabii ki bu uygulama insanları Atmlere yönlendirmektedir ki Atm kullanımı artarak şubedeki yoğunluk azalmış olsun.

İş Bankası, Garanti, Akbank, Ziraat Bankası, Yapı Kredi olsun her banka şubeden para transferlerinde yüksek masraf alırlar. 0-1000 TL arası para transferlerinde 20 TL ve miktar arttıkça da masraf da yükselmektedir. Fark ödemeden paranızı çekmeniz için Atmleri kullanmanız gerekmektedir.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.