Yeni Haberler
recent

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme (Yılda 2 Kez)

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir?
Kredi kartı hesap kesim tarihlerini değiştirmek aslında oldukça kolay. Bankanızın müşteri hizmetlerine bağlanarak kredi kartı hesap kesim tarihini değiştirebilir ve başka bir tarihe alabilirsiniz.

Kredi kartı kullananlar bazı sebeplerden dolayı sahip oldukları kredi kartlarının hesap kesim tarihini değiştirmek ister. Farklı nedenlerle bu işlemi yapabiliriz. Fakat bunun belli kuralları vardır ve olmak zorundadır.
kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme

Bankalar sistemlerinin suistimal edilmemesi için yılda 2 kez kredi kartı hesap kesim tarihlerinin değişmesine izin verir. 

Bazı durumlarda kredi kartı borcumuzu ödeyemediğimiz zamanlarda olduğu gibi durumlarda bir kereye mahsus hesap kesim tarihini değiştirme talebinde bulunarak bir aylık kredi kartı borcumuzu ertelemiş oluruz. Bu gibi nedenlerden dolayı yani banka böyle durumların olabileceğini bildiği için kredi kartı sahiplerinin kredi borcunu sürekli borç ertelemesi yapmaması için kredi kartı hesap kesim tarihi değişikliğini yılda iki kez yaptırır.

Bunun dışında hesap kesim tarihini değiştirirken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur. Bunlar arasında kredi kartınızdan nakit avans çekimi gerçekleştirmiş iseniz, özellikle dikkat etmelisiniz. Kredi kartından nakit çekim gerçekleştirdiğiniz zaman nakit avans faizi uygulanır. 

Bu noktada eğer kredi kartınızdan bu şekilde nakit avans çekimi yapılmışsa hesap kesim tarihi değiştirme konusunda düşünmesi gerekir. Hesap kesim tarihini değiştirdiğiniz zaman bu nakit avans faizi bir sonraki aya kadar uygulanmış olur ve ödeyeceğiniz faiz miktarı önemli bir miktarda artar.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.