Yeni Haberler
recent

İşte İlk Kez Milli Uçak TF-X

Milli Muharip Uçağımız TF-X'in İlk Fotoğrafı Yayınlandı
Milli muharip uçak projesi olan TF-X'in ilk fotoğrafı Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TAİ) tarafından yayınladı.
milli uçağımız tf-x

BAE System işbirliği ile tasarlanan ve geliştirilen TF-X milli muharip uçağımızın Ankara Anıtkabir üzerinde uçarken fotoğrafı Türk havacılık ve uzay sanayi (TAİ) tarafından yayınlandı.

TF-X, kanadından yer alan Türk bayrağı logosu ve çift motoru ile göz kamaştırıyor. 2023 yılında F-16'ların yerine ordumuzda yerini alacak olan TF-X hakkında teknik bilgiler gibi diğer detaylar bilinmiyor. TUSAŞ, 2017 IDEF uluslararası savunma sanayi fuarında milli uçağımız ile ilgili ayrıntılarını açıklayacak.

2030 yılına kadar ordu envanterinden kademeli olarak çıkarılacak olan F-16'ların yerini alacak olan TF-X milli savaş uçağımız yeni nesil savaş uçağı olarak geliştirildi. Radarda düşük görünümlü gövde malzeme tasarımına sahip olan TF-X yüksek manevra kabiliyetine sahip.

Radar dalgalarını sönümleme özelliklerine sahip kompozit alaşımlardan yapılmış olan TF-X düşük görünümlü, silah yuvası ve birçok özelliği ile yeni nesil savaş uçaklarından biri olması bekleniyor. 2013 yılında tasarımı biten TF-X 2023 yılında Türk Hava Kuvvetlerinde yerini alacak.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.