Yeni Haberler
recent

İş Bankası ile Kartsız Para Çekme ve Yatırma

İş Bankası'ndan Kartsız İşlemler (Para Çekme ve Yatırma)
İş bankası ile kartsız para çekmek için birçok seçeneğiniz bulunuyor. Qr kod ile para çekme, Mobil imza, Biyokimlik ile para çekme, Cep anahtarla para çekme gibi farklı seçeneklerle İş bankası müşterilerine para yatırma ve çekme imkanı sağlamaktadır. Özellikle yanımızda kredi kartımızı veya bankamatik kartımızı unuttuğumuz zamanlar kartsız bir şekilde İş Bankası Atm'lerinden para yatırabilmekte ve çekilebilmektedir.
iş bankası kartsız para çekme ve yatırma

İş Bankası bankacılık işlemlerinde teknoloji ile oldukça uyumlu bir şekilde hizmetlerini müşterilerine vermeye devam ediyor. Özellikle gelişen teknolojiye hızlı bir şekilde ayak uydurmak tüm bankalar için en önemli konudur. İş Bankası da üzerine düşeni çok iyi yapmakta ve gerek İşcep ile gerekse İş Bankası Atm'leri ile kolayca bankacılık işlemlerinizi yapabilmektesiniz.

İlk olarak QR kodla kartsız İş Bankasından para çekebilmek için akıllı telefonunuzdan İşcep uygulamasına giriş yapıyorsunuz. Daha sonra İşcep uygulamasından para çekme kısmına giriş yapıyoruz. QR kod ile para çekmek için İş Bankası Atm'sinden klavye kısmından 9 tuşuna basıyoruz ve karşımıza QR kodu çıkacaktır. Cep telefonumuzu Atm ekranına gösteriyoruz ve paramızı kartsız olarak çekmiş oluyoruz.

İş bankası bankamatiğinden kartsız olarak bir başka para çekme yöntemi ise cep anahtar ile para çekmedir. Bu işlemi yapmak için İş Bankası bankamatiğinden kartsız para çekme seçeneğini seçiyoruz. Ardından cep anahtar ile para çekme tuşuna basıyoruz. İş Bankası uygulaması olan İşcep mobil uygulamasından cep anahtar şifremizi alıyoruz ve Atm'deki şifre bölümüne giriyoruz. Böylece İş Bankası bankamatiğinden cep anahtar ile kartsız para çekme işlemini gerçekleştirmiş bulunuyoruz.
iş bankası atm para çekme

İş Bankası Bankamatikten Kartsız Para Yatırma

İş Bankası Atm'lerinden kartsız olarak para da yatırabilmektesiniz. Kartsız para yatırma işlemi için ilk olarak İş Bankası Atm'sindeki kartsız para yatırma kısmına basıyoruz. Karşımıza TC kimlik no ile veya müşteri numarası ile para yatırma bölümü çıkmaktadır. Genel olarak birçok kişi müşteri numarasını hatırlamamakta veya bilmemektedir. 

Bu yüzden Tc kimlik no ile kartsız para yatırmaya devam edecek olursak 11 haneli kimlik no'muzu girdikten sonra cep telefonumuzu giriyoruz. Daha sonra para yatıracağımız hesap numarasını giriyoruz ve paramızı Atm bölmesine yerleştirip işleme devam seçeneğine basıp İş Bankası kartsız para yatırma işlemini gerçekleştiriyoruz.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.