Yeni Haberler
recent

HalkBank Yurtdışı Para Transferi Ücretleri

Halkbank Müşterileri İçin Yurtdışı Para Transfer Ücretleri
Halkbank yurt dışında yüksek sayıda şubeye sahip. Halk Bankası'ndan yurt dışı para transferleri ücretleri ise 1 TL ile 23 TL arasında değişiyor. 
2017 halkbank ücretleri havale

Ülkemizdeki bankalardan yurtdışına para gönderiminde kesilen işlem ücretleri değişiklik göstermektedir. Özellikle yurtdışında şubesi bulunmayan veya az sayıda şubeye sahip olan bankalar genellikle daha yüksek para transfer ücretleri almaktadır.

Halk bankası ise yurt dışında özellikle Avrupa'da şube sayısını gün geçtikçe artırıyor. Para transfer ücretleri olarak havale ve eft ücretleri Halk Bankasında bu yüzden diğer bankalarımıza göre transfer ücretleri daha düşüktür. 

Yurt dışına para göndermek isteyen kişilerin bir çoğu yurt dışına nasıl para gönderildiği konusunda zorluk çekmektedir. Özellikle hangi bankanın müşterisi ise o bankadan havale ve eft yapan kişiler iş yurt dışına para gönderme konusuna gelince biraz daha bankalar arasında karşılaştırma ve araştırma yapmalıdır. Çünkü bankadan bankaya havale ve eft ücretleri değişiklik göstermektedir.

HalkBank yurt dışına para gönderiminde para yatırma ve para çekme işlemlerinde farklı oranlarda komisyon almaktadır. Buna göre Halkbank müşterileri yurtdışı para transfer ücretlerinde 50.000 TL - 1.000.000 TL arasında havale yani Halkbank şubesinden Halkbank şubesine para transferinden gönderilen paranın % 0,03'ü işlem ücreti olarak alınır.

Halkbank'tan yurt dışındaki farklı bir bankaya para transferinde ise ücretler çok daha yüksek olmaktadır. Halkbank Türkiye şubesinden yurt dışındaki herhangi farklı bir bankaya para yatırma ücreti ise yatırdığınız paranın % 0,4'ü komisyon olarak kesilir. Bu para transfer ücretleri 50.000 TL ile 1.000.000 TL arasındaki tutarlar için geçerlidir.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.