Yeni Haberler
recent

Akbank Artı Para Kmh Yapılandırma

Artı Para Nedir? Artı Para Yapılandırma Nasıl Yapılır? Bloke Nasıl Kalkar?
Artı para, Akbank'ın kredili mevduat hesabıdır. Hesabınızda para olmadığı zamanlarda sizin adınıza belirlenen limitler dahilinde para çekme, para yatırma, eft ve havale gibi işlemlerinizi yapmanızı sağlayan bir kredili mevduat ürünüdür.

Artı para yapılandırma işlemi, bu hesap türünün bir kredili mevduat olması nedeniyle yapılandırma yapılamamaktadır. Sadece Artı para borcunuzu ödeyemez hale gelir ve borcunuz icralık olursa o zaman borcunuz normal kredi veya kredi kartı borcu gibi yapılandırılabilir.
akbank artı para yapılandırma

Akbank'ın sunduğu kredili mevduat hesabı (Kmh) olan Artı para, eksi bakiyeye düştükten sonra 30 gün içinde faizi size yansıtılır. Eğer 15 günlük zaman dilimi içinde borcunuzu ödemez iseniz. Faiziniz 30 gün üzerinden size yansıtılır. Bu 15 günlük zamanda Artı para eksi bakiyesinin tamamen ödenmesi gerekmektedir. Herhangi bir nedenle de olsa Artı para borcunuzu taksitlendirme işlemi yapılmamaktadır.  

Artı para (Kmh) ödemesi gecikirse, 15 günlük sürede yatırmadığınız zaman borcun geciktiği her gün size günlük faiz işletilir. 30 gün sonunda Artı para borcunuzu kapatmaz iseniz size bankanızdan bir limitinizin kapatılması konusunda uyarı gelir. 

30 gün içerisinde Artı para kredili mevduat hesabınızın borcunu ödemez ve bakiyenizi artıya geçirmez iseniz Artı para hesabınız bloke olur. Bazı bankalar kredili mevduat hesabı bloke işlemi süresini daha fazla uzatabilmektedir.

Artı Para Blokesi Ne Zaman Kalkar?

Artı para borcunuzu ödemediğiniz zaman 30+30 gün sonunda bankanız tarafından yani Akbank tarafından hesabınız bloke edilebilir. Eğer bu şekilde bir bloke ile karşılaşırsanız Artı para borcunuzu artıya geçirmeniz yani borcunuzu tamamen ödemeniz gerekir. 

Ödemenizi gerçekleştirdikten sonra 1 tam gün boyunca yatırdığınız para Artı Para hesabınızda durması gerekir. Eğer bu süreyi beklemeden para çekerseniz borcunuz ödenmemiş olur. Yani Artı Para blokesi borcunuzu yatırdıktan 1 gün sonra kalkar.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.