Yeni Haberler
recent

Yıldırım'dan Önemli Türk Akımı Talimatı

Başbakan Yıldırım Türk Akımı ile İlgili Talimatını Verdi!
Gaz boru hattı olan Türk akımı projesi hızla devam etmesine rağmen, projenin öneminin yüksek derece olmasından dolayı başbakan Yıldırım, türk akımının zamanında yetişmesi için tüm kamu ve kuruluşlarının işbirliği için olması gerektiğini belirtti.
türk akımı botaşa

Türk akımı gaz boru hattı projesi ile ilgili genelge Resmi gazatede bugün yayınlandı. Yayınlanan genelgede Türkiye ile Rusya arasında imzalanan anlaşma ile Türk akımı projesi 21 Şubat 2017'de yürürlüğe girdiği belirlendi.

Binali Yıldırım'ın imzasının bulunduğu genelgede Türk akımı projesinin 4 boru hattından oluşacağını ve deniz kısmında yer alan 2 adet boru hattının yapım ve inşasının Rusya tarafından gerçekleştirileceği ve kara kısmının yapım ve inşasının ise Türkiye'den BOTAŞ tarafından gerçekleştirileceği belirtildi.

Türk Akımı ile Batı Aradan Çıkıyor adlı makalemize de göz atabilirsiniz.

Ayrıca kara kısmının ikinci bir boru hattının ise Türkiye ile Rusya tarafından kurulacak ortak bir şirket ile yapılacağı açıklandı.

Genelgede ayrıca ülkemizin doğalgaz arzı açısından oldukça yüksek önem taşıyan bu anlaşmanın herhangi bir aksamaya gecikmeye mahal verilmemesi için tüm kamu ve kuruluşların işbirliği ve ortak hareketiyle gerçekleşeceği açıklandı.

Türkiye'nin bu projede üstlendiği sorumluluk ve yükümlülüklerin zamanında gerçekleşebilmesi için BOTAŞ'a tüm desteğin verileceği de belirtilmiş oldu.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.