Yeni Haberler
recent

Rusya'dan Türkiye'ye Ortaklık Teklifi

Rusya'dan Türkiye'ye Ortak Kruvaziyer Teklifi
Türkiye Otelciler Birliği, Rusya'nın İstanbul-Soçi arasında kruvaziyer turlarının başlatılması önerisinde bulunduğu belirtti. İki ülke arasında çalışmaların başlatılması gerekliliği açıklandı.
türkiye rusya ortaklık teklifi

TÜROB tarafından yapılan açıklamada Türkiye'nin önemli bir turizm pazarı olması ve uçak krizi ile birlikte sona eren ilişkilerin tekrar canlamasıyla birlikte turist sayılarında da bir artış yaşandı.

Fakat turist sayılarının artmasına rağmen ekonomik veriler kriz öncesi zamanlara kıyasla hala az. Ekonomik canlılığı arttırmak amacıyla yapılacak çalışmalardan biri de Soçi-İstanbul arası kruvaziyer turları olduğu belirtildi.

Bu yıl 3-3,5 milyon turistin bu yıl Türkiye'ye geleceği düşünülüyor. Rusya tarafının önerisi ile Soçi-İstanbul arasında kruvaziyer turlarının başlatılması ve 2 ülke arasında yapılan çalışma ile Soça'dan başlayarak Karadeniz kıyılarını gezecek olan kruvaziyerlerin son durağı İstanbul olması planlanacak.

Turizm denince ilk olarak akla gelen ülke Rusya oluyor. Kriz öncesi turist rakamlarına ulaşmak öncelikli hedef durumunda. 2014 yılındaki yaz dönemi turist sayısı 4 - 4,5 milyondu. 2017 yılındaki yaz dönemi turist beklentisi Rusya tarafından 3 - 3,5 milyon hedefleniyor. Fakat otellerdeki fiyat düşüşü ile birlikte turist sayısı kriz öncesi döneme eşit olabilir.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.