Yeni Haberler
recent

Rusya'dan Çok Önemli Vize Açıklaması Geldi!

Rusya'dan Kritik Vize Açıklaması
Rusya yaptığı açıklama ile Türkiye'ye vize konusunda bazı konularda vize işlemlerinde kolaylık sağlanabileceğini belirtti. 
Rusya charter uçuşları vize

Rusya Dışişleri Bakanı Yardımcısı Aleksey Meşkov, Türk vatandaşları için vize işlemlerinde kolaylaştırıcı adımlar atılıp atılmadığı sorulduğunda Meşkov, hizmet pasaportuna sahip olan Türk vatandaşlarına ve Rusya ile çalışan iş adamlarına vize işlemlerinde kolaylık sağlanacağını açıkladı.

Kasım 2015'de Rusya ile çıkan kriz sonrası bilindiği gibi Rusya, Türk vatandaşlarına vizesiz seyahat uygulamasını kaldırmıştı. Bu çıkan krizin ardından iki ülkede bu uygulanan protokollerden kaynaklı zarar görmüş oldu.

2015'de çıkan krizin ardından Rusya ile vizesiz seyahatin kaldırılmasına rağmen Türkiye o dönemde dahi Rus vatandaşlarına vize serbestisini uygulamaya devam etmişti.

Rusya Dışişleri Bakanı Yardımcısı Aleksey Meşkov'a ayrıca Türk kamyon şoförlerine uygulanması istenen vize kolaylığına da değinen Meşkov, bu konuda da son aşamaya gelindiğini belirtti.

Türk havayolu şirketlerinin mürettabatlarına Rusya tarafından vize serbestisi uygulanmaya konulması konusunda da son aşamaya geldiğini dile getirdi.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.