Yeni Haberler
recent

Film Cam ve Plaka'da Örnek Olacak Karar!

App Plaka'da ve Film Cam Kullananlara Emsal Karar
Amerikan Press Plaka olarak bilinen App plaka ve film cam kullananlar için Mersin'de yaşayan bir avukat mahkemeden emsal bir karar çıkarttı ve bunun için yediği cezayı iptal ettirtti.
plakada önemli karar

Mersin'de yaşayan avukat Cemil Yeral, film cam ve App plaka yüzünden kesilen 1800 TL'lik cezayı mahkemede ettiği itiraz ile cezayı iptal ettirtti.

Daha şık görünmesi amacıyla otomobillere takılan plakalardaki harf ve rakamların kalın harflerle yazılması sonucunda trafik cezası kesildi. Avukatın aracında bulunan App plaka ve film camın bulunmasının yönetmeliğe aykırı olduğu gerekçesiyle kesilen 1800 TL'lik cezanın, hukuka aykırı olduğunu belirten avukat, bu gerekçe ile mahkemeye itirazda bulundu.

Bunun sonucunda mahkemeden örnek teşkil edecek bir karar çıktı. Kararda "ceza tutanağında plakanın ve film camın belirtilen maddelerden hangisine aykırı uygun olmadığının belirtilmesi gerektiği fakat ceza tutanağında bu uygulamanın olmadığı için mahkemenin yapılan inceleme sonucu cezaların iptal edildiği belirtildi."

Böylece App plaka konusunda emsal bir karar çıkmış oldu.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.