Yeni Haberler
recent

Elektrik Faturasında Yeni Dönem Başlıyor

Elektrik Faturası Ödemede Kredi Kartına Taksit Dönemi
8 milyon elektrik abonesi için önemli karar verildi. Böylece elektrik faturası ödeme işleminde kredi kartına taksit dönemi başlayacak. Bunun dışında elektrik şirketleri ile kullanıcılar arasında sözleşmeler tek standarda bağlanacak. İşte detaylar...
elektrik faturası kredi kartı taksitli ödeme

Enerji ve tabii kaynaklar bakanlığının yaptığı düzenlemeler ile elektrik tüketicileri lehine piyasa şartlarını düzenleme yoluna gidilmişti. Böylece elektrik şirketleri tarafından sözleşmelere konulan ve farklı isimler altında ücret alımına dur diyen EPDK şirketlerin elektrik abonelerinde ilave bedel yansıtmaları konusuna sınırlama getirildi.

Bunun dışında elektrik şirketleri ile kullanıcılar arasındaki sözleşme 2 yılı aşamayacak. Sözleşmelerin belirli veya belirsiz olarak düzenlenebileceği fakat 2 yılı kesinlikle geçmeyeceği belirtildi.

82 Liranın Üstündeki Faturaya Taksit

Yapılacak düzenleme ile 82 liranın üstündeki elektrik faturalarına kredi kartına taksit imkanı sunulacak.

Şirketler ise elektrik abonesinin ödeme yükümlülüğünü yerine getirmemesine karşılık güvence bedeli alabilecek. Bunun dışında faturanın ödenmemesi durumunda yansıtılacak faiz gibi durumlarda sözleşmede yer alacak.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.