Yeni Haberler
recent

Dolar Referandum Sonrası Düşüşe Geçti

Dolar Referandum Sonrası Düşüşe Geçti? İşte Yıl Sonu Beklentileri
doların seyri

Dolar yapılan referandum resmi olmayan sonuçlarının ardından düşüşe geçti. Güne 3,69 ile başlayan Dolar, gün içinde 3,62'e kadar indi. Daha sonra 3,66 dengeledi. Peki Dolar'ın seyri nasıl olacak? Hepsi yazımızda...

Ekonominin yukarılara çıkması için gerekli olan 3,50'lere gerilemesinin ekonomi uzmanlarınca biraz zaman ile gerçekleşeceği öngörülüyor. Referandum sonucu ile birlikte Dolar kısa süreli olarak değişse de bu kur değişiminin Dolar'ın seyrinin aşağılarda seyretmesinin uzun vadede beklenmediği belirtiliyor.

Bunun dışında erken seçim ihtimalinin ortadan kalkması ile piyasalar iyi yönde seyredeceği düşünülüyor. 

Türkiye merkez bankasının yıl sonu büyüme beklentileri açıklandı. 2017 yılı Nisan ayı beklenti anketi yayımlandı. Buna göre yıl sonu Türkiye'nin büyüme oranı yüzde 3'e yükseldi.

Altın ise tüm zamanların rekorunu kırdı. Sabah saatlerinde gram altın 154,4 lira ile en yüksek seviyeyi gördü. Daha sonraki saatlerde ise 151,7 ile dengelendi.

Analistler ise gerçekleşen referandumun ardından Türk lirasında yaşanabilecek değer artışına paralel olarak gram altının düşüşünü baskılayacağı öngörülüyor.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.