Yeni Haberler
recent

Diriliş Ertuğrul Borsa İstanbul'a Giriyor!

Borsa İstanbul'dan Sürpriz Diriliş Ertuğrul Açıklaması Geldi!
borsada diriliş satılacak

Borsa İstanbul yönetim Kurulu başkanı Himmet Karadağ açıklamasında ilginç detaylara yer verdi. Himmet Karadağ konuşmasında "Popüler diziler ve onların getirisini yatırımcı ile paylaşabileceğimiz yeni modeller üzerinde çalışıyoruz. Örnek olarak ülkemizde üretilen bir otomobilin üretim projesine ortak olunabilecek. Otomobilin maliyet ve getirisine beraber ortak olunabilecek yeni modeller gündemimizde dedi."

Himmet Karadağ ayrıca prestij projeleri satmak istediklerini belirtti. Popüler dizilerin, köprülerin vb. projelerin maliyet ve gelirine ortak olunması modellerinin üzerinde çalışıyoruz diyen, Karadağ ayrıca Trt ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisi için ve birkaç popüler dizi için görüşmelerin başladığını söyledi.

Diriliş Ertuğrul'un çok başarılı bir yapım olduğunu dile getiren Karadağ, bu dizinin 200'e yakın ülkeye satıldığının altını çizdi. Dizilerin gelirinin belli olduğunu ve vizyona girdiği ülkelerden satış geliri elde edildiğini, reytinglere bağlı gelirlerinin de olduğu belirten Karadağ güzel bir modellemenin olduğunu söyledi.

Diriliş ve Birkaç Dizi ile Daha Görüşüyoruz

Himmet Karadağ, Diriliş Ertuğrul dizisi haricinde farklı dizilerle de görüşmeye başlandığını belirtti. 

"Bizim satmamız için varsayalım dizinin 40 bölümlük bir hacmi olması gerekir. 40 bölümlük dizi 2 yıllığına anlaşıldı ise ve kanalla bölüm başına 2 milyon TL'lik bir anlaşma yapıldığını varsayarsak bunu 2 yıllık hibrit bono gibi düşünürsek, 80 milyon TL.

İşte bunu alan yatırımcı, vade sonunda bunun sabit getirisini alacak. İkincisi ise dizinin reytinglerinden, yurtdışı satışlarından da bir gelir elde edilmiş olacak.

Bu ve bunun gibi prestij projelerini satmayı hedeflediklerini belirten Karadağ, Borsa'da otomobil satacaklarını da belirtti. Tıpkı dizilerde olduğu gibi otomobil üretiminde de her aşamada ortak olunabilecek bir model tasarlamayı düşündüklerini açıkladı.


Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.