Yeni Haberler
recent

Bankada Kayıtlı Telefon Numarası ve Mail Bilgisi Değiştirme

Bankanıza Kayıtlı Cep Telefonu ve E-mail Bilgileri Nasıl Değiştirilir?
banka bilgi güncelleme

Genelde çoğu insanın başına gelen sorunlardan biri de cep telefonu numaramız değiştiğinde veya adresimiz değiştiğinde yada mevcut e-mail adresimizi dışında farklı bir mail kullanmaya başladığımızda bankamızda kayıtlı olan eski bilgileri nasıl güncelleyeceğimiz başlı başına bir sorun oluşturmaktadır. Peki bankadaki telefon ve adres bilgilerimizi nasıl güncelleyebiliriz?

İlk olarak birçoğumuzun aklına gelen ve ilk denediğimiz şey olan cep telefonumuzla bankamızı arayarak bilgilerimizi değiştirmeyi ve güncelleme işlemi maalesef telefonla iletişim şeklinde gerçekleştirilememektedir. Bunun nedeni bankanın uyguladığı güvenlik kurallardan dolayıdır. Bu yüzden bu seçeneğe başvurarak banka telefon vs. bilgilerimizi değiştiremeyiz.

Birçok banka bunlar arasında Akbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi, Denizbank, Finansbank, Enpara gibi ülkemizin büyük bankalarından internet bankacılığı aracılığıyla da bankaya kayıtlı bilgilerimizi değiştiremiyoruz. Bu seçenek de bankanın uyguladığı güvenlik kuralları nedeniyle kısıtlanmıştır.

Bankada kayıtlı olan telefon, mail, adres gibi kayıtlı bilgilerinizi ancak Atmler veya şubeler aracılığıyla değiştirebilirsiniz. Atmler şubede işlem yapmaktan çok daha mantıklı ve hızlıdır. Size ait bir kredi kartı veya bankamatik kartıyla kayıtlı bilgilerinizi kolayca Atmden değiştirebilmektesiniz.

Bunun dışında kimliğinizle birlikte şubelerden şahsi başvurularınız ile de bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. 

Bankanızda kayıtlı bilgiler yalnızca Atm ve şube aracılığıyla güncellenir ve bunun dışındaki kanallardan bilgi güncelleme işlemi yapamazsınız.


Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.