Yeni Haberler
recent

Akbank Telefon Sim Blokesi Kaldırma

Akbank'ta Telefon Numarası Değiştirince Sim Blokesi Kaldırma
Akbank müşterisi olanların cep telefonu numaralarını ve operatörlerini değiştirdiklerinde banka sistem sayesinde bunu algılar ve cep telefonu numarası için sim blokesi uygular. Böylece sizin dışınızda kimse internet şubenize giriş yapamaz veya kredi kartı, bankamatik gibi bankanızın ürünlerinden internetten alışveriş yapamaz.
akbank sim bloke kaldırma

Öncelikle bankanız güvenliğiniz nedeniyle internetten alışverişte veya internet şubenize girişte 2 adımda doğrulamalı güvenlik sistemi uygular. Yani sizin dışınızda biri Akbank internet şubenize, mobil şubeye giriş yapamaz veya bilgilerinizle internetten alışveriş yapamaz.

Birçok Akbank kullanıcısı eğer cep telefonu numaranızı değiştirdiyseniz sim blokesi uygulandığının farkına varmamakta ve bunu internet şubesine girmeye çalıştığında farketmektedir. Bu yüzden telefon numaranız değiştiğinde internet şubesinden veya telefon bankacılığıyla kolayca sim blokenizi kaldırabilirsiniz.

Akbank'ta da örneğin Akbank Direkt'e girerek veya Akbank telefon bankacılığı aracılığıyla sim blokenizi hemen kaldırabilirsiniz.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.