Yeni Haberler
recent

ABD'nin Füzeleri Piyasaları Etkiledi!

59 Füzenin Dünya Ekonomisine Etkileri
ABD'nin Suriye'yi vurması dünya ekonomisini salladı. Birçok piyasada bu olayın etkileri hissedildi. Küresel piyasalarda füzelerin etkisi altını, petrolü vurdu. 
küresel borsalar etkilendi

ABD'nin Suriye'yi füze ile vurmasının ardından ekonomi piyasası da oldukça etkilendi. Buna göre bu olaydan Rusya en büyük değer kaybını yaşayan ülke oldu. BİST normal seyrini korudu.

Amerikanın Suriye'ye füze saldırısı dünya ekonomisini sarsarken petrol yükseldi ve altın rekor kırdı. Operasyonun tek seferlik olduğunun açıklamasının gelmesi ile birlikte piyasadaki dalgalanmalar ve etkiler sınırlı oldu.

Borsalardaki düşüşün sınırlı kalmasının yanı sıra, güvenli yatırım aracı arayanlara altın güvenli bir liman haline geldi.

Gelişmekte olan ülkelerin para birimlerinde düşüşler yaşandı. Japon Yeninde sınırlı bir artış yaşanırken Rusya'nın ABD ile yaşanan gerilimler nedeniyle Rusya borsası en önemli değer kaybını yaşayan piyasa oldu.

Yaşanan füze saldırısının ve etkilerinin ardından gözler Putin ile Trump'a çevrildi. Bu ikilinin arasındaki söylemler piyasadaki dalgalanmanın seyrini değiştirecek cinsten. Rusya borsası ve piyasası Suriye ve orta doğuda yaşananlardan çok daha fazla etkilenen bir borsa.

ABD'nin Füze Saldırısı Sonrası Ülkelere Göre Borsalar;

Londra → 0,47
Frankfurt →  - 0,24
İstanbul → - 0,2
Paris → 0,02
Moskova → -1,75
Ukrayna → - 0,29
İspanya → - 0,34
Tokyo → 0,36
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.