Yeni Haberler
recent

Üçüncü Havalimanında Son Durum

Üçüncü Hava Limanında Son Durum Nedir?
Üçüncü havalimanında sona yaklaşıldı mı? Terminal kısmının yüzde 95'inin bittiği İstanbul yeni havalimanında son 1 yıldan geri sayım başladı.
3.havalimanı

Terminal kısmı bitirilen üçüncü havalimanında dış cephe ve çatı montajına başlandı. Havalimanında çalışan sayısı 22 bin civarında iken yazın bu sayı daha da artacak ve 30 bin kişi hava limanında çalışmış olacak.

3. Hava limanında 1 nolu pistin ve tüm taksi yollarının Mayıs ayının sonunda bitirilmesi planlanıyor. Hava trafik kontrol kulesinin inşaatına başlanıldığı da açıklandı.

Akçayoğlu yürüyen bantların camların ve asansörlerin entegre edildiğini ve hedeflenen işlerin zamanında yürüdüğünü belirtti.

Şuana kadar 3. havalimanı projesinde 2,2 milyon metreküp beton döküldüğünü ve bu rakamın çok ciddi bir rakam olduğunu söyledi. Toplam genel projede yüzde 40 civarında projenin tamamlandığını ve kış şartları yüzünden yavaşlayan inşaatın Mart ayından itibaren ciddi bir hız artışı kaydedeceği belirtiliyor.

3. havalimanının enerji ihtiyacının toplam 250 megavatlık enerji olduğunu ve Haziran ayında projenin enerji ihtiyacı için binanın enerjilendirileceği söylendi.

Bu rakam birçok ilin tükettiği enerji miktarından daha fazla olduğunu belirten Akçayoğlu, 3 tane 120'lik trafo kurulduğunu ve enerji hattının TEİAŞ tarafından yapıldığını ve 1 yıl içinde havalimanının ilk etebının açılacağını açıkladı.


Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.