Yeni Haberler
recent

THY'den Çok Önemli Karar Geldi

THY'dan Önemli Karar
Şuan gündemde olan Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık yolcuları bundan böyle akıllı telefonlardan daha büyük (tablet, laptop vs.) elektronik aletleri yolculukları sırasında yanlarına alamayacaklar.
türk hava yolları

İlgili elektronik eşyaların alınmama kararı daha önce Amerika'nın kararı ile yasaklandı. Buna göre Türkiye'nin de içinde bulunduğu 8 ülkeden kalkan ve Amerika'ya giden yolcular yanlarına akıllı telefonlardan daha büyük eşyaları alamayacaklar. Bunun 3. havalimanı ve Türk hava yollarının büyümesine karşı alınan bir tedbir olduğu oldukça tartışıldı.

Türk hava yolları bu alınan karar sonrası farklı bir hamle yaparak tüm seferlerinde yolcularına ücretsiz internet erişimi sağladı. Bugün itibarıyla yolcularına bilgilendirme yapan THY, yolcuların akıllı cihazlarını uçak kapısına kadar kullanabilecekleri bilgisi verildi.

Bilgilendirmede ayrıca varış sonrası yolcular yolcu bagaj etiketi ve cihaz eşlemesi yapılarak elektronik aletler sahiplerine teslim edilecektir ifadesi kullanıldı.

ABD ve Birleşik Krallık'ın belirttiği kurallar kapsamında Türkiye çıkışlı uçuşlarda akıllı cep telefonları haricinde hiçbir elektronik alet kabinlerde taşınmayacak. Tablet, laptop, fotoğraf makinası, oyun konsolu gibi eşyalar uçak altı bagajlarda taşınacak.

Bunun dışında Birleşik Krallık ve ABD'den Türkiye'ye gelen uçuşlarda ise bu verilen kurallar geçerli olmayacak.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.