Yeni Haberler
recent

Teşvik Belgesi Alana Vergi Yok!

Teşvik Belgesi Alana 10 Yıl Boyunca Vergi Alınmayacak!
Maliye Bakanı, süper teşvik paketi ile ilgili bilgi verdi. Süper teşvik paketinin yatırımcılara yönelik olduğunu ve teşvik belgesi alana 10 yıl boyunca hiçbir vergi alınmayacağını açıkladı.
süper teşvik belgesi

Palandöken'de açıklama yapan Maliye bakanı Ağbal Türkiye ekonomisine değinerek ekonomimiz 27 çeyrektir büyüme gösteren dünyadaki nadir örneklerden olduğunu belirtti. Son 2 yıldaki büyüme oranımız ise 3.6 olmuştur.

Süper teşvik paketini hakkında önemli açıklamalar yapan Ağbal, ayrıca vergi sisteminden önemli değişiklikler yaptığını da belirtti. Süper teşvik paketi ile yatırım yaptığınız alanda 10 yıl süre ile normal bilenen yatırım katkı oranı dışında hiçbir şekilde vergi alınmayacak.

Bu süper teşvik paketinde arsa bedava olacak. Hazineye ait taşınmazları hiçbir ücret ödemeden doğrudan kullanılabilecek.

Ayrıca normal teşvik sisteminde bulunmayan alanlarda süper teşvik paketinde bulunmaktadır. Bunun yanında süper teşvik alanında enerji harcamaları da katıldı.

Bakan Ağdal kredi yeniden yapılandırmaya da değindi. Birçok vatandaşımız imkanı iyi değerlendirdi ve borcunu kapatmak istedi. Genel olarak kredi yapılandırma ile borcunu kapatmak isteyenlerden tahsil edilenlerle birlikte borcunu ödeyen kişilerin meblağları 15,1 milyar TL oldu. Bu da gerçekten olağanüstü bir meblağ dedi.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.