Yeni Haberler
recent

Şehit Ailelerine Büyük Kredi Destek

Şehit Ailelerine Büyük Destek!
Toplu konut fonu şehit ailelerine büyük destek verecek. Şehit ailelerine faizsiz konut kredisi ile ilgili yeni düzenleme resmi gazetede yayınlandı.

şehit ailelerine kredi desteği

Şehit ailelerine yapılan faizsiz konut kredisi 1986 yılından beri uygulanmakta. Bu yıl ise faizsiz ev kredisi miktarı oldukça arttırılarak öngörülen kredi miktarı 102 milyon TL olarak belirlendi.

1986 ile 2011 yılları arasında söz konusu faizsiz konut kredisinden 14 bin kişi yararlandı. Bu yıllar arasındaki kredi ile verilen meblağ 207 milyon TL oldu. 2017 yılında ise 102 milyon TL olarak kredi verilmesine karar verildi.

Faizsiz konut kredisini kullanabilmek için Sosyal güvenlik kurumundan hak sahibi olduğunu belirten belge ile Ziraat Bankasına başvurması gerekmektedir.

Başvurulan ve alınan kredi ile şehit aile ve yakınları istediği yerden istediği büyüklükte ev alabilme imkanına sahip olmaktadır.

Kredinin geri ödemesi ise şu şekilde olmaktadır. Faizsiz krediyi almak isteyenler kredi geri ödemesini maaşlarının dörtte biri kesilerek yapılmış olacaktır.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.