Yeni Haberler
recent

Ötv ile Satışlar Patladı - En Çok Satılan Ürünler

ÖTV Sıfırlandı Satışlar Tavan Yaptı!
Özel tüketim vergisinin bakanlar kurulu ile sıfırlanması ile satışlar patladı. Kararın alınmasından bir ay geçti ve satışlar yüzde 20 arttı.
en çok satılan ürünler

Özel tüketim vergisi beyaz eşya ve küçük ev aletlerinde sıfırlanması sonrası beyaz eşya ve küçük ev aletleri sektörü canlandı. Beyaz eşya ve mutfak eşyaları sektörü yılda 2 buçuk milyar TL cari fazla vererek ülkemizin ekonomisine büyük katkı sağladı.

Bundan önce küçük ev eşyaları ve beyaz eşyalar lüks sınıfından sayılarak ötv alınıyordu. Tabiki bu da ekonomiye etki ediyordu. Eskiden alınan yüzde 18 kdv vergisi haricinden sözü geçen ev aletlerinde ötv vergisi olarak yüzde 6,7 vergi alınıyordu.

Erdoğan ise Ötv indiriminin 30 Nisan'a kadar olacağını fakat bu indirimin ekonomiye katkısının çok açık olduğunu, bu sürenin yeterli olmadığını ve üreticinin teşvik edilmesi için bu vergi indiriminin kalıcı olmasını istediklerini belirtti.

Satışların Nisan ayında daha da yükseleceğini evlilik hazırlıkları yapanların bu fırsatı tepmeyecekleri de ortadadır. Buna göre ötv indirimi sonrası en çok satılan ürünler ise tost makinesi, kahve ve çay makineleri en çok satılanlar oldu.

n11'in satış direktörü Koçak ise ötvnin sıfırlanması ile yüksek bir satış oranı yakaladıklarını dile getirdi.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.