Yeni Haberler
recent

Milli Tank Altaya Ukrayna'dan Motor!

Milli Tankımız Altay İçin Motor Arayışı Ukrayna'da Son Buldu!
Milli imkanlarla üretilen milli tankımız Altay için yeni motor Ukrayna'da bulundu. Yıldırım Ukrayna Başbakanı Groysman ile ön anlaşma sağladı.
altay tankında son durum

Türkiye'nin yerli ilk milli tankı Altay için aranan destek Ukrayna'dan sağlandı. Daha önce TUMOSAN ile 1 yıllık anlaşılmasına rağmen anlaşma karşılıklı olarak fesh edilmişti. Firma Avusturya'dan alınacak olan teknoloji desteğine politik engellemenin olduğunu belirtmişti.

Firmanın bu açıklaması ile birlikte kendi imkanlarımızla tasarladığımız tankın motoru belirsizliğe girmiş oldu. Ukrayna Başbakanının Türkiye'yi ziyaretinden sonra temaslar hızlandı ve Ukrayna ile ön anlaşma imzalanmış oldu.

Ukrayna'nın savunma firmalarından sorumlu genel müdürü Roman Romanov ise Türkiye'den milli tank Altay için istenilen gücün belirtilmesini beklediklerini açıkladı. Buna göre Ukrayna milli tank Altay için 6TD3 motorunu tankımız için öneriyor.

Romanov uygulamanın birkaç ay içerisinde işleme konabileceği belirtti. Bu işlemin başlamasının politikacıların isteğine ve bu konuyla ilgili ayrılan bütçeye de bağlı olduğunu söyleyen Romanov bir kaç ay içerisinde hızlı bir şekilde uygulamanı hayata geçebileceğinin altını çizdi.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.