Yeni Haberler
recent

KOSGEB Kabul Edilen Başvurular Açıklandı!

KOSGEB Başvuruları Açıklandı! Yüzde 85'i Kabul Edildi!
KOSGEB başvuruları ve kabul edilen başvurular açıklandı. Kredi faiz oranlarından yararlanarak işletmesini geliştirmek isteyenler için KOSGEB'in verdiği faizsiz kredi için başvuran 540 Bin işletmeden 460 Bin'i KOSGEB desteği alma hakkına sahip oldu.

kosgeb kredisi

Sadece 10 günde 10-20 Şubat arasında KOSGEB'e yapılan 540 Bin başvurunun yüzde 85'i kabul edildi. Kredi faizleri desteğinden yararlanacak olan başvurusu kabul edilen işletmeler sıfır faiz ile kredi kullanabilecek.

KOSGEB tarafından verilen faizsiz krediler işletmelerin büyüklüğüne göre değişiyor. Buna göre 1 TL-250 Bin TL arasındaki işletmelere 20 Bin TL kredi desteği verildi. Krediler ilk yıl ödemesiz, birinci yılın ardından 24 ay ödemeli kredi faiz desteği verilecek.

Kobilerin ise KOSGEB'ten kredilerini ne zaman alacaklarını merak ediyorlar. Kosgeb'ten şuan için açıklama yok fakat sıfır faiz ile kredi alacak esnaflar gerekli işlemlerin ardından 1 ay içinde kredilerini alabilecekleri düşünülüyor.

KOSGEB'e başvurmak isteyenler için ise açıklamada bulunan Biçer, işletmelerin karlılık, gelişim ve büyüme potansiyellerine göre faizsiz kredi başvurularını değerlendirdiklerini ve kişilerin 3 başvuru hakları olduğunu söyledi.


Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.