Yeni Haberler
recent

Göknur Damat'ın Hikayesi

Cumhurbaşkanının Örnek Verdiği Göknur Damat!
Türkiye esnaf buluşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın örnek verdiği Göknur Damat'ı herkes merak etti. 
kosgeb başarısı göknur damat

Meme kanserine yakalanan Göknur Damat'a doktorlar 6 ay ömür biçmişlerdi. Fakat psikolojisini ve moralini bozmayan 32 yaşındaki Göknur KOSGEB'den aldığı kredi ile hayalindeki işi olan makyöz stüdyosunu kurdu.

Tekirdağ'da yaşayan Göknur Damat doktorların kendisine 6 ay verdiğini ve bu 6 ayda ne yapabileceğini düşündüğünü AA'daki röportajında söylemişti. Erdoğan'ın da girişimcilere örnek gösterdiği Göknur, KOSGEB'ten aldığı kredi ile kendi işinin patronu oldu.

Kalıcı makyaj uzmanı olan Damat kanseri yaptığı işle ve moralle yendiğini söylüyor.

Bunun dışında KOSGEB'ten alınan kredi ile başarılı bir girişime imza atan birçok kişi var. Naile Şahin'in kendi gıda firmasına sahip olduğunu, Özgür Çimen'in helikopter camı ürettiği birçok başarılı KOSGEB başarı hikayesi mevcut.

KOSGEB kredi desteği almak isteyenlerin 3 hakkın bulunmaktadır. Fakat KOSGEB'den kredi desteği alabilmek için kurmak istediğiniz iş fikrinin taslağını ve planını çok iyi hazırlamalısınız.

KOSGEB başkanı Recep Biçer'in yaptığı açıklamada yeni düzenlenip planlanan bu program ile KOSGEB ile işyeri açmayı düşünenlerin ilk olarak 50 Bin TL'lik Hibe ve krediyi almak için işyeri açma şartının bulunması zorunluluğunun kalkmasının girişimcileri daha da rahatlatarak artmasının sağlanmasının hedeflendiğini belirtti.

Girişimcilik destek programı ile ülkemizdeki girişimcilerle birlikte başarılı işyerlerinin açılmasını ve girişimcilerin işyeri açma konusunda bilgi edinmesinin çok önemli olduğu vurgulandı.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.