Yeni Haberler
recent

Ev Sahibi Olmak İsteyenler İçin Yeni Dönem

Konut Satışlarında Yeni Dönem
Türkiye'de ilk olan ve TOKİ garantörlüğünde devam edecek olan ilk gayrimenkul sertifikası ihracı için talep toplama süresi yarın başlayacak.
gayrimenkul sertifikası

Başakşehir'de Park mavera konut projeleri Türkiye için bir ilk niteliğinde. Bu projelerdeki konutlar pay pay satılacak. Hisse ile satılacak evlere vatandaşlardan yoğun ilgi geldiği belirtiliyor. Günde 1200 kişinin bilgilendirme talep ettiği belirtildi.

Gayrimenkul piyasasında yeni yatırım aracı olan gayrimenkul sertifikası için yarın talep toplama süreci başlayacak. Konut satışında bu yeni dönemle ev satın almaya yeterli gücü olmayan vatandaş yapılacak projelerden pay satın alacak. İsteyen paylarını toplayıp ev satın alabilecek, dileyen de paylarını satıp değer artışından kazanç elde edecek.

Bu model ile küçük yatırımcılar büyük projelere yatırım yapabilmiş olacak. Ayrıca gayrimenkul sektöründeki şirketlere de finansman desteği sağlanmış olacak.

Makro İnşaat ve TOKİ işbirliğiyle hayata geçirilecek olan Park mavera'da bir pay satın alma bedeli 42,5 TL. 100 pay 1 metrekareye tekabül edecek. Projeden ev sahibi olabilmek için en az 11 bin 58 pay satın almak gerekli.

Gayrimenkul sertifikası için talep toplama süreci 29-31 Mart tarihleri arasında olacak.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.