Yeni Haberler
recent

Ev Kira Fiyatları İstanbul'da Düştü!

İstanbul'da Konut Kira Fiyatları Düşüşe Geçti!
İstanbul'da Emlakçılar odası başkanı Aşa, kira fiyatlarının yaklaşık yüzde 25 civarında düşüşe geçtiğini belirtti.
kiralar düştü mü

Emlakçılar odası başkanı İstanbul'da yüksek sayıda kiralık daire olduğunu belirtti ve kira fiyatlarının 4'te 1 oranında düştü. Geçen sene Beşiktaş'ta 2500 TL'ye kiralık daire bulunurken şimdi 2000 TL civarı kiralar mevcut.

Ekonominin kiraya olan yansımalarından biri de kiralara oldu. İstanbul'un bazı bölgelerinde ise kira fiyatları daha da düştü. Fatih semtinde 2 Bin TL'ye verilen daireler şimdi ise 1000 TL'ye kiraya veriliyor.

Bu şekilde kiralar düşse de Emlakçılar odası başkanı kiralarda belli bir alt limit olduğunu söyledi. Düşük kiralarda indirimin daha az olduğunu belirtti. Buna göre İstanbul'un her ilçesinde kiralar düşse de 500-600 liraya kira bulunmadığını söyledi. Bu kiralar olsa da uzak bölgelerde bulunduğunu belirtti. Kirada olan fiyat azalışı örnek olarak 1100 TL'lik ev şimdi 900 TL, 1200 TL'lik ev de 1000 TL'ye düşmüş durumda.

Şuanda Tüm Türkiye'de konut bolluğu olduğu ve kiraya verilmesi beklenen oldukça boş daire olduğunu belirtti. Şuan ülke genelinde 1 milyonun üzerinde konut stoğu bulunmakta.

Bunun dışında belli bir süre kiralara ve satılık evlere zammın olmayacağı öngörülüyor. Evlerin satılmadığını ve bu durumda maliyetin fazla olduğunu öne sürerek fiyatları yükseltenlerin yanlış yapacağını söyleyen emlakçılar odası başkanı Aşa, zaten konutlar satılmıyor bu durumda fiyat yükseltmek yanlış olur dedi.

Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.