Yeni Haberler
recent

Esnafın Sorunlarını Çözen Paket

1.7 Milyon Esnafa Müjde
Hükümet yarın cumhurbaşkanı Erdoğan'ın esnaflarla buluşmasının ardından 1.7 milyon esnafın problemlerini çözeceği önlemler paketini açıklayacak.
esnaflar projesi

İstanbul'da gerçekleşecek büyük esnaf toplantısı ile 3 ayaklı esnaf paketi hazırlanacak. Getirilecek esnaf paketi ile Halkbank tarafından esnafa kullandırılan krediler incelenerek esnaf için yurtdışında markalaşma çalışması başlatılacak.

Türkiye esnaf buluşması ile kalkınma bakanlığı tarafından oluşturulan ve onaylanacak olan proje ile birlikte 1.7 milyon esnafın sorunlarına çözüm aranacak. 

Ayrıca bakanlığın ön gördüğü markalaşma sürecinde ayakkabı, çanta, deri, kuyumculuk, mobilyacılık, giyim sektörlerinde yenilikler gerçekleşecek.

İtalya'da butik mağazalar gezilerek konfeksiyon sektöründe gelişim ve yeniliklerle yurtdışı markalaşması için incelemelerde bulunuldu. Ayrıca kuyumculuk sektörü için de yerli motiflerin bulunduğu modellerin uluslararası pazarda yaygınlaşması amaçlanıyor.

Esnafa gelişim paketi olan ve yurtdışı markalaşmada önemli bir adım olan esnaf paketi için 9 sektörün araştırılması için 9 üniversite seçildi. Sektör araştırmasında 4 üniversite çalışması tamamlandı. 1 yıl devam edecek olan çalışma sonucu markalaşma çalışmaları tamamlanacak.  

Bunun dışında Halk Bankasının esnaf kredisini kullandırdığı projelerin başarıya ulaşıp ulaşmadığı, kredilerin esnafa etkisi araştırılacak.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.