Yeni Haberler
recent

Emekliler İkramiyelerini Almaya Başladı

Emekliler İkramiyelerini Almaya Başladı!
Uzun zamandır konuşulan emekli ikramiyeleri ödenmeye başlandı. Sosyal Güvenlik Kurumu 30 yıl ve üzeri çalışan emeklilere ikramiyelerini ödemeye başladı.
emekli ikramiyeleri

SGK'nın yaptığı açıklamaya göre kamuda memur olarak çalışan emeklilerin ikramiyeleri en çok 30 yıl üzerinden hesaplandığını ve emeklilik ikramiyelerinin emeklilerin banka hesaplarına gönderildiği belirtti.

İkramiye hak sahipleri emekli ikramiyelerini emekli maaşlarını aldıkları bankalardan tahsil edebilecekler. Bu konuda inceleme konusu olan veya açılan dava sonucunun ne durumda olduğunu sorgulamadan emekli ikramiyesi ile ilgili incelemeleri bulunan kişiler ayrıca bir inceleme talebinde bulunmadan sürecin sonunda ikramiyelerini inceleme sonucuna göre alabilecekler.

Yapılan açıklamaya göre emekli ikramiyeleri hangi kriterlere göre hesaplandı bir bakalım. Buna göre emekli olunan tarihten itibaren geçerli olan ve her tam yıl için 50 TL'nin altında ve toplamdaki ikramiye tutarı ise 100 TL altında olmayacak bir şekilde emekli ikramiyeleri ödenecek.

Emekli ikramiyesi üst sınırı ise 7500 TL olarak belirlendi. Bu tutarın üzerindeki ikramiyeler 2018 Mart ayında kanuni faiziyle hesaplanıp ödenecek.

İşte Emeklilerden Kim Ne Kadar İkramiye Alacak Tablosu

emeklilik hesaplama tablosuCan Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.