Yeni Haberler
recent

6 Saatlik Zigana Yolu 40 Dakikaya İniyor!

6 Saatlik Yol Bu Proje ile 40 Dakikaya İniyor
Gümüşhane'deki Zigana dağına yapılacak Zigana tüneli ile 30 yıl öncesine kadar 6 saat süren yol yarım saate kadar inecek.
zigana tüneli

Tarihi ipek yolunun üstünde bulunan ve hem araçlar hem de insanlar için güçlük oluşturan Zigana dağına açılacak tünel ile mesafeler oldukça kısalacak.

Gümüşhane'nin çılgın projelerinden biri olan Zigana yolu ile birlikte Trabzon tarafından 1015, Gümüşhane tarafından ise 1212 metre rakımdan başlayan çalışmalar hızla sürüyor. Tünel 2019 yılında tamamlanması öngörülüyor.
zigana projesi

Gümüşhane'deki Zigana tünelinin tamamlanmasının ardından 14,5 km uzunluğunda çift tüplü tünel olacak olan Zigana tüneli dünyanın en uzun ikinci Türkiye'nin ise en uzun karayoluna sahip olan tüneli olacak.
zigana geçidi

Geçen hafta başbakan Yıldırım tarafından temeli atılan bu projenin Karadeniz'in çılgın projesi olduğu belirtildi. Bu yapılacak proje ile duble yollar ile Gümüşhane'nin sahile olan ulaşım mesafesi çok kısalacak.
karadeniz-gümüşhane karayolu

Torul'dan girilip Maçka'dan çıkılacak Zigana tüneli ile Türkiye'nin en güzel coğrafik özelliklerine sahip, en güzel karayollarından biri olan Gümüşhane-Trabzon yoluna çok önemli bir katkı yapılmış olunacak.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.