Yeni Haberler
recent

3 Ay Ertelemeli Kredi Alma Şartları

3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar ve Kredi Şartları
İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar daha rahat bir kredi geri ödemesi gerçekleştirebilmek için 3 ay ertelemeli kredilere yönelmektedirler. Bugünlerde daha da popüler olan bu krediyi ülkemizdeki birçok büyük banka Akbank, INGBank, Finansbank, Vakıfbank, Yapı Kredi, İş Bankası, Garanti Bankası vermektedir.
3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi

Özellikle bu bankalardan ertelemeli kredi alan vatandaşlar kredi faiz oranı değişmeden 3 ay sonrasına kredi taksitleri geri ödeyebilmektedir. Böylece 3 ay sonraya ertelenen taksitler ile vatandaşlar ve banka müşterileri daha kolay bir şekilde kredilerini ödeyebilmektedirler.

Teb bankası ve INGBank'ın diğer bankalara oranla daha fazla tercih edilmesine rağmen ertelemeli kredi veren bankalar, bu kredi türünde kredi faizlerini daha yüksek tutmalarına rağmen bazı bankalar ise 3 ay ertelemeli kredilerinin faizlerini diğer ihtiyaçlarının kredi faizlerine çok yakın tutmaktadır.

Buna göre ertelemeli krediyi yüksek faizle veren bankalar genel olarak 36 ay vadeli olan krediden 3 ay vadeyi düşerek kredi geri ödeme tutarını 33 aya bölerek buna göre bir kredi geri ödeme taksidi oluşturmaktadırlar. Böylece kredi taksitleri diğer ihtiyaç kredilerinin taksitlerine göre daha yüksek olabilmektedir.

Şuanda yüksek bir şekilde kullanılmaya başlanan 3 ay ertelemeli kredi Finansbank, Akbank, Vakıfbank, Denizbank tarafından da kullanıma sunulmuş durumda. Her bankanın ertelemeli kredi faizi farklı olmaktadır.

Bazı bankalarımızın ertelemeli kredi faiz oranlarına bakacak olursak;

Finansbank'da 3 ay ertelemeli kredi faiz oranı 10 Bin TL faiz oranı 1,89 ve aylık geri ödeme taksidi 384 TL'dir.

INGBank'ın ise molalı kredi olarak kullanıma sunduğu 3 ay ertelemeli kredisinin ise faiz oranı kişiden kişiye ve kredi notunuza göre değişebilmektedir. Fakat INGBank'ın genel ihtiyaç kredisi faiz oranı 1,39'dur.

Akbank'da ertelemeli kredi veren bankalardan biridir. Akbank'da çok avantajlı faiz oranları ile kredi kullanabilirsiniz. Şuan için Akbank'da ertelemeli kredi faiz oranı 1,19'dur. Fakat bu faiz oranı 25 Bin TL ve üzeri kredi tutarlarında geçerlidir.

Bunların dışında Garanti Bankası, Denizbank, İş Bankası, Yapı Kredi ve Teb bankası 3 ay ertelemeli kredi veren ve avantajlı faiz oranlarına sahip olan bankalarımızdır.

Ertelemeli kredi kullanmak isteyen kişiler müşterisi oldukları veya mantıklı, avantajlı buldukları bankayı seçerek, seçtikleri bankanın şubelerinden 3 ay ertelemeli kredi başvurusu yapabilirler.Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.