Yeni Haberler
recent

2.El Araç Alım Satımında Önemli Değişim

2. El Otomobillerin Alım Satımında Yeni Düzenleme
2. el araba alım satımlarında yeni düzenlemeler yolda. Gümrük ve ticaret bakanı 2. el piyasasındaki alım satımın kontrol altına alınması ve alım satımın esnaf belgesi ile yapılması gerektiğini belirtti.
2.el araçlarda garanti

Gümrük ve ticaret bakanı Tüfenkçi yeni açıklamalarda bulundu. Referandumdan sonra yapmak istediklerini belirten Tüfenkçi ayrıca 2. el otomobil alım satımıyla ilgili şunları dile getirdi: " Biz burada 2. el araç alım satımına kontrol ve düzen sağlamayı amaçlıyoruz. Bunun dışında her önüne gelen galerici olamayacak ve her önüne gelen araba alım satım işini yapamayacak. Belge verip, nitelikleri belirtip, bu ticareti biz düzenleyelim istiyoruz. Bu sayede daha güvenli bir araç alım satım sistemi düzenlemiş olacağız. Kazalı, arızalı araç satanlar bu sorunları belirterek otomobilleri satsınlar. Ayrıca sağlam araba satıyorum diyenler en azından 10 bin km yol garantisi vermeleri gerekir." dedi.

Bu şekilde 2. el otomobil alım satımında yeni düzenlemelerin hazırlıkları içerisinde oldukları belirten Gümrük ve ticaret bakanı Tüfenkçi yeni sistemi referandum sonrası işleme koyacaklarını açıkladı.

2.el araç piyasasına bu değişim ve düzenlemenin piyasada bulunanların ve kamuoyunun görüşlerini aldık ve böyle bir uygulamayı ortaya koymayı düşündük diyen Tüfenkçi 2. el araç satımında sözleşme çerçevesinde gerçekleşeceğini ve bu sözleşmedeki özellikleri ve nitelikleri aracını satan kişinin belirleyeceği bir sistem getireceğiz dedi.


Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.