Yeni Haberler
recent

15 Bin TL Civarı Alınabilecek En İyi Arabalar

15 Bin Liraya Alınabilecek 2.El En İyi Araçlar
20 bin tl arabalar

2.el araba alımı satım konusunda yapılan yenileme ve düzenlemeler sonrası 2.el araba piyasası daha da canlandı. Bu yazımızda 15 Bin TL'ye alınabilecek en iyi arabaları inceleyeceğiz. Hangi aracı almalıyım diyenler için bir fikir oluşturabilecek yazımızda ilk sırada;

1. Palio
palio fiyat

Fiat Palio yakıt tüketimi oldukça iyi olduğu için çok tercih edilen bir arabadır. Satmayı düşündüğünüzde de hızlı bir şekilde satabileceğiniz bir araçtır. Teknik özelliklerine ve kullanıcı deneyimlerine değinecek olursak, yumuşak yapıdaki süspansiyon sistemi yeterli konforu sunarken hızlı girilen virajlarda otomobilin yana yatmasına sebep oluyor. Yana yatmalara rağmen yere tutunması iyi. Çok zorlandığında ise önden kayma gerçekleşmektedir. Eğer bütçeniz 15-20 Bin TL ise Fiat Palio iyi ve ekonomik bir seçenek olabilir.

2. Citroen C3 Hdi (2004)
citroen fiyat

Citroen C3 Hdi şehir içinde 0,25 kuruş yakıt tüketmektedir. Ülkemizde düşük yakıt tüketimiyle ün salan Citroen C3 Hdi'in yıllık 307 TL vergisi bulunmaktadır. Yedek parça sıkıntısı olan bir markadır. Citroen'lerin genel manada yedek parçaları diğer markalara göre yüzde 20 oranında pahalıdır.

3. Fiat Albea
albea fiyat

2004-2007 model 1.3 multijet düşük km bulursanız kaçırmamanız gereken bir arabadır. Yıllık 184 TL vergisi bulunmakla beraber şehir içinde rahat kullanım sunmaktadır. Yedek parça olarak ekonomik olan Albea'lar yakıt tüketimi konusunda ise en uygun araçlar arasındadır.

4. Opel Corsa (2004)
corsa fiyat

Şehir içinde 0,27 kuruş yakan Opel Corsa, hava yastığı ve ABS fren sistemi bulunmaktadır. Yıllık vergisi 307 liradır. Şehir içi ve yakıt tüketimi bakımından ideal bir arabadır. Ekonomik bir araç olan Corsa'nın yedek parçaları ekonomik ve kolay bulunabilir durumdadır. Ayrıca ikinci el pazarında kolayca satılabilen bir arabadır.

5. Renault Clio 
clio fiyat

1.2 LPG 2004 model Clio'ları 15-20 Bin TL'ye kolayca bulabilirsiniz. Clio'nun 2.el piyasası oldukça hareketlidir. Satın aldığınızda kolayca ve hızlıca elinden çıkarabileceğiniz bir arabadır. Yıllık 184 TL vergisi bulunan Renault Clio yakıt konusunda oldukça cimridir. Çok ekonomik bir araba olan Clio benzinli modellerinde şehir içinde 0,27 kuruş yakıt tüketimine sahiptir. LPG'li kullanmak isteyenler için de ideal bir arabadır.


Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.