Yeni Haberler
recent

KOSGEB İşyeri Açmadan Kredi Alma Dönemi Başladı

KOSGEB İşyeri Kredisine İşyerini Açmadan Başvurma Devri Başlamış Oldu!
Küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme idaresi KOSGEB girişimcilik programı dahilinde yeni bir uygulamaya giderek 1 Şubat'tan itibaren girişimcilik sertifikası bulunan kişilerin işyerini açtıktan sonra KOSGEB kredi başvurusu yapma zorunluluğunu kaldırdı.
kosgeb hibe

KOSGEB başkanı Recep Biçer'in yaptığı açıklamada yeni düzenlenip planlanan bu program ile KOSGEB ile işyeri açmayı düşünenlerin ilk olarak 50 Bin TL'lik Hibe ve krediyi almak için işyeri açma şartının bulunması zorunluluğunun kalkmasının girişimcileri daha da rahatlatarak artmasının sağlanmasının hedeflendiğini belirtti.

Girişimcilik destek programı ile ülkemizdeki girişimcilerle birlikte başarılı işyerlerinin açılmasını ve girişimcilerin işyeri açma konusunda bilgi edinmesinin çok önemli olduğu vurgulandı.

KOSGEB'ten işyeri kredisi almak isteyen kişilerin ilk olarak girişimcilik sertifikası olması gerekmektedir. Kredi başvurusu onaylanan kişiler 90 gün içinde işletmesini kurması gerekmektedir. Ayrıca girişimci adayların en fazla 3 kez başvuru yapma olanağı bulunmaktadır.

KOSGEB Hibe ve Faizsiz Kredi Alma Şartları Nelerdir? adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.