Yeni Haberler
recent

Emekliye Tek Sefer Peşin Promosyon

Emekliye Peşin Promosyon
Emekli promosyon süreci tamamlandı. Milyonlarca emekli süreci merak ediyor. Peki süreç nasıl işleyecek? Emekliler bankalarlar anlaşma imzalayacak ve paranızı tek seferde peşin olarak alacaksınız. Bunu dışında emekliler 3 yıl boyunca anlaşma imzaladıkları bankadan ayrılamayacak!
emekli ikramiyesi


Uzun süren emekliye promosyon sürecinde emekliler istediklerini almış oldular. Evet emekli promosyonu miktarı yüksek olmayabilir fakat önemli bir süreç katedilmiş oldu.

Kamu bankalarının dışında özel bankalarda emekliye promosyon sürecine dahil oldu. Özel bankaların emekliye promosyon sürecine katılmaları ile birlikte promosyon miktarı da artmış oldu.

Peki emekliler promosyonlarını nasıl alacak?
En çok sorulan sorulardan biri olan emeklilerin promosyonlarını alması için hangi adımları izlemeli bunları sıralayalım;

İlk olarak özel bankaların işin içine girmesi ile birlikte, kamu bankalarına müşterilerini kaptırmak istemeyen bankalar promosyonu artırabilir. Bu yüzden emekliye promosyon veren ve SGK protokolünü imzalamış bir bankaya başvurmanız gerekiyor.

Bunun ardından seçtiğiniz banka ile üç yıllık bir anlaşma imzalıyorsunuz,

Emekli promosyonunu almak istediğiniz bankayı seçtikten sonra ve 3 yıllık anlaşma sağladıktan sonra en az iki adet fatura ödeme talimatı verilmesi gerekiyor. Ayrıca kredili mevduat hesabınız da açılıyor fakat kredili mevduat hesabınızı kullanmanıza gerek olmayacak,

Emekliye promosyon parası bankalar tarafında peşin ve tek seferde verilecek. 2. Promosyon ise 3 yıl aradan sonra verilecek,

Promosyon parası alt limitleri de belli oldu. Buna göre 1000 TL ve aşağısında maaş alan emekliler en az 300 TL, 1000-2000 TL arası maaş alan emekliler 375 TL, 2000 TL üstü maaş alan emekliler ise 450 TL asgari promosyon alabilecek.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.