Yeni Haberler
recent

Emeklilere Ev Sahibi Olma İmkanı

Emeklilere Ev Sahibi Olma İmkanı 
Emeklilerin ev sahibi olma imkanı oluyor. TOKİ bu yıl 65 bin ev inşa edecek. Bu 65 bin konutun 15 bin'i emeklilere ayrılacak. Ev sahibi olmak isteyen emekliler ayda 250-350 TL, İstanbul gibi büyük şehirlerde ise 400-500 TL ile uzun vadeli taksitlerle ev sahibi olabilecek.
emeklilere harika haber

Emeklilerin ev sahibi olması günden güne zorlaşırken TOKİ'nin attığı bu adımla çok daha kolay ev edinme şansı doğdu. Bankaların da emeklilerin ev sahibi olmaları için farklı kredi seçenekleri olsa da kira öder gibi ev sahibi olmak oldukça avantajlı gözükmektedir.

Bankaların emekliler için ev kredilerini incelemek gerekirse maaşlarını aldıkları bankadan konut kredisi almak mantıklı ve avantajlıdır. Kredilerin ve vergileri şuan için göz önünde bulundurursak bazı bankalardan ev kredisi almak emekliler için ikinci bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Özellikle Denizbank'ın emekliler için kullanıma sunduğu ev kredisi faizleri ve masrafların düşüklüğü ile diğer bankalar arasında öne çıkıyor.

120 ay vadeye kadar Denizbank'tan ev kredisi alınabiliyor.

3 farklı vade seçeneği ile Denizbank'tan ev kredisi almak isteyen emekliler bunun için örneğin;

100 Bin TL'lik konut kredisi için 24 ay vadede aylık kredi taksiti 4.645 TL'dir. Faiz oranı ise yüzde 0,89 olmaktadır.

100 Bin TL için ise ev kredisi 60 ay vadede aylık kredi taksidi 2.195 TL'dir. Faiz oranı yüzde 0,95 olmaktadır.

Denizbank'ta en çok tercih edilen 120 vadeli konut kredisi ise aylık kredi taksidi 1.519 TL. Faiz oranı olarak da yüzde 1,12 olmaktadır.


Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.