Yeni Haberler
recent

Borcu Kapatılan Kredi Kartlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kapattığı Kredi Kartı Borcu 5 Yıl Sonra 6 Bin TL Olarak Gelen Vatandaş Tüketici Heyetine Başvurdu ve Borcu Silindi!
kredi kapatma çıkan borç

Bankada kredi veya kredi kartı borcu olanlar dikkat! Tokat'ta yaşayan vatandaş yıllar önce kredi kartı borcunun tamamını kapatmasına rağmen adına aynı kredi kartından 6 Bin 700 TL borcu olduğunu öğrenince şok oldu.

Tokat'ta bir kamu kurumunda çalışan kişi 2012 yılında kapattığı kredi kartı borcunu yıllar sonra tekrar önünde buldu. Banka avukatının kendisini arayarak 6 Bin 700 TL borcu olduğunu söyleyince adına bir dolandırıcılık olabileceğini belirtti.

Banka şubesiyle görüşen vatandaş kredi kartı borcunun 1680 TL'ye düşürülmesi ile kredi kartı borcunun kapatılacağının belirtilmesi üzerine bu borcu ödedi.

Daha sonra Tüketici hakem heyetine başvuru yaparak adına bir dolandırıcılık olabileceğini dile getirdi ve dava açtı. Açılan dava sonucu incelenen belgelerle birlikte kişinin böyle bir borcu olmadığı kanıtlandı. Banka bu parayı vatandaşa geri verdi.

Tüketici hakem heyeti başkanı son bir yılda 5 Bin vakanın tüketici hakem heyeti tarafından çözüldüğünü belirtti.

Vatandaşların bu ve benzeri olaylarda en yakın tüketici hakem heyetine başvurmaları gerektiğini ve kapattıkları kredi ve kredi kartı borçlarına karşılık olarak bankalardan "borcu yoktur" belgesi almaları gerektiğini de belirtti.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.