Yeni Haberler
recent

Akbank Türkiye'nin Birincisi Seçildi!

Akbank Türkiye'nin 1.si Seçildi!
Ülkemizde bankaların durumları ve marka değerleri pek çok kişi ve kurum tarafından takip edilmektedir. Akbank 6. kez üst üste Türkiye'nin en değerli markası seçildi.

Akbank'ı Türkiye'nin en değerli markası seçen kuruluş ise Brand Finance isimli marka değerlendirme kuruluşu oldu. Akbank'ın son yıllarda sektörel büyüme hızının artması ve finansal gelişim göstermesiyle ülkemizdeki bankalar arasında öne çıkmaya başladı. Bunun ardından teknolojik gelişmelerde de öne çıkan Akbank en değerli banka seçilmiş durumda. Fakat tabii ki de bu değerlendirme genel geçer tüm kurumların kabul ettiği bir değerlendirme değildir.

Ülkemizde teknoloji alanında son yıllarda öne çıkan banka şahsımca Garanti Bankası'dır. Kendini yenileyen ve teknoloji alanında gelişime ve gelişim fikrine açık olan Garanti Bankası takdirimi kazanmış durumda. 

İşte Türkiye'nin En  Değerli Markaları

akbank kredi

Bunun dışında İş Bankasından da söz etmek gerekir. İş Bankası ülkemizin en köklü ve yenilikleri ile İş Bankası bazı değerlendirme kuruluşlarına göre ise Türkiye'nin en değerli bankası olarak geçmektedir. Değerlendirmeler incelendiğinde farklılıklar gözden kaçmamaktadır. Peki Akbank Brand Finance'ın değerlendirdiği gibi ülkemizin en değerlisi mi?

Dünyanın En Değerli Bankaları

dünyanın en değerli bankaları

Dünyanın en değerli bankalar değerlendirmesinde ise en değerli banka Çin menşeili ICBC bankası oldu. İkinci en değerli banka ise ABD'li WellsFargo oldu.

Türkiye'de ise en değerli ikinci banka Garanti Bankası, 3.cü bankası ise Ziraat Bankası oldu.

Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.