Yeni Haberler
recent

72 Ay Kredi Yapılandırma Detayları Belli Oldu

72 Ay ve 48 Ay Kredi Kartı ve Kredi Yapılandırması ile Borç Yapılandırma
Hükümetin ekonomik reformlarından bir olan 72 ay vadeli kredi kartı ve kredi yapılandırmasının detayları nasıl uygulanacak? En çok sorulan sorulardan biri olan 72 ay kredi yapılandırmasının şartları nelerdir? Bu yazımızda kredi yapılandırmasını ele alacağız.
72 ay kredi kartı yapılandırması

Devletin ilgili kurumlarınca yapılan açıklamalarla birlikte birçok kişi takibe alınmış kredi kartı ve kredi borçlarını yapılandırma fırsatını merak ediyor. Hangi durumlarda kredi yapılandırma imkanımız bulunmakta?

Bankacılık düzenleme ve denetleme kurumunun yaptığı değişikler ile birlikte bu kredi yapılandırması aslında borcunu düzenli ödeyen fakat maddi sıkıntılardan dolayı ödeme güçlüğü yaşayan vatandaşlar hedef alınmış. Yani ödeme alışkanlığı ve ödeme notu iyi olmayan kişilerin kredilerini tekrardan yapılandırması oldukça zor gözüküyor.

Buna göre aslında bankacılık düzenleme ve denetleme kurumu açıklanan bilgilere göre 1.grup ve 2.grup tüketicilerin 72 ay vadeli kredi yapılandırma fırsatından yararlanabileceğini söylüyor.

Böylece 72 ay kredi yapılandırma fırsatı 3.grup tüketicileri, 4.grup ve 5.grup tüketicileri kapsamıyor. Peki 72 ay vadeli kredi yapılandırması şartları tam olarak nelerdir? bir bakalım...

1. Kararın alınmasından sonraki son dönemlerde önemli bir kredi notu yaşamamış olmak gerekmektedir. Ayrıca söz konusu dönemde kredi geri ödenmesi konusunda sorun yaşamayanlar fırsattan istifade edebilecek.

2. Kredi kartı borcunuzun asgari ödeme miktarını düzenli bir şekilde ödemiş olmanız gerekmektedir.

3. Kredi borcunuzu 90 günden daha fazla bir zamanda aksatmamış olmalısınız.

Bütün bu saydıklarımız 72 ay vade ile kredisini yapılandırmak isteyen kişiler için sağlanması gereken şartlardır. Fakat tüm şartları yerine getirmek kredi yapılandırmasını kesin kılmamaktadır.

Bankanız ile görüşerek borcunuzu geri ödemekte zorluk çektiğinizi belirterek ve farklı bir ödeme planı istediğinizi göstererek 72 ay kredi yapılandırma imkanından yararlanmak için kendinize yol haritası çizebilirsiniz.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.