Yeni Haberler
recent

Ev Kredisi Faiz Oranlarında Beklenen Düşüş Gelmedi

ev kredisi faiz oranları
Ev Kredisi Faiz Oranlarında Beklenen Düşüş Neden Gelmedi?

Merkez Bankasının yaptığı faiz düşüşü ile birlikte bankaların da konut kredilerinde indirim yapması bekleniyordu. Ayrıca buna bağlı olarak ev satışlarında da yükselişler beklenmekteydi. Bankalardan ev kredilerindeki faiz oranlarında düşüşler yaşansa da beklendiği kadar faiz oranları azalmadı. Bankalar farklı konut kredisi faizleri uygulamaya başlasa da bu müşterilerdeki ev kredisi talebini arttırmadı aksine ev ve konut satışlarında yüzde 11 gibi bir azalma yaşanıyor.

Türkiye'nin önde gelen bankaların konut kredisi faiz oranları ise şöyle;

İş Bankası ev kredisi faiz oranları 
Ev kredileri bankalara göre farklı hesaplanmaktadır. İş Bankası konut kredisi faiz oranları düştü fakat beklenenden çok daha az indirim yapıldı. Bu da konut kredisi kullanımında pek bir etki yaratmadı.

Garanti Bankası ev kredisi faiz oranları 
Garanti Bankası birçok kredi kampanyasında Türkiye'nin önde gelen bankalarından da olsa konut kredisi faiz oranlarındaki indirimi az oldu. Garanti bankası'ndan kredi kullanmak isteyen kişiler ev kredisi hesaplama ve karşılaştırma işlemi yapmalı ve masrafları göz önüne almalıdır. Ev kredisi faiz oranı 1,14'dür. Konut kredisi hesaplama yazımızdan en popüler konut kredilerini görebilirsiniz.

Vakıfbank konut kredisi faiz oranları
Vakıfbank kuruluş yıldönümü kampanyası dahilinde uygun ev kredisi vermektedir. Konut kredisi faiz oranı bu bankada 1,11'dir. Kredi alırken masrafları da göz önüne almalısınız.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.