Yeni Haberler
recent

Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme DenizBank

Denizbank kredi notu öğrenme ve sorgulama
Kredi notu sistemi Avrupa'da kullanımından sonra Türkiye'de de uygulanmaya 2013 yılında başlanıldı. Bankaların veri tabanında bulunan kredi notu bilgileri böylece vatandaşlarla da paylaşılmış oldu. 

Kredi notu kişinin finansal geçmişini, kullandığı kredi, kredi kartı borç ve limitlerini, ödeme alışkanlıklarını baz alan bir puanlama sistemidir. Genel olarak bankalardan talep ettiğiniz kredi tutarı kredi notunuza göre değerlendirilir. Kredi notu ödeme alışkanlıklarınıza göre yükselip düşmektedir. Düşük kredi notu bulunan kişilerin kredi kullanmaları çok daha zorlaştırılmıştır. Ayrıca kara listede bulunan kişiler de kredi alamamaktadır. Kredi notunuzu yükseltme teknikleri ile hızlı bir biçimde notunuzu arttırabilirsiniz. 

Kredi notunuzu Findeks'ten öğrenebildiğiniz gibi anlaşmalı bankalar aracılığı ile kredi risk raporunuzu alabilirsiniz. Denizbank'tan siz de kolayca kredi notunuzu öğrenebilir ve risk raporunuzu alabilirsiniz. Kredi notu sorgulama işlemini Denizbank'ın internet şubesinden yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı sayesinde uygun ücret ile kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. 

Ücretsiz kredi notu öğrenme işlemi artık uygulanmamaktadır. Denizbank müşterisi iseniz belli bir ücret ile internet şubesinden anında kredi risk raporunuzu alabilirsiniz.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.