Yeni Haberler
recent

Kredi Notu Az Riskli Olan Kredi Alabilir Mi?

Kredi Notu
Findeks kredi notu sisteminde risk oranlarına göre notlar ayrışmış durumdadır. Findeks kredi notunuza göre riskli, az riskli, iyi ve çok iyi olarak olarak değerlendirme yapılır. Bankalar sizin kredi notunuza göre kredi kullandırmaktadır. Peki, kredi notu az riskli grubuna giren kişiler kredi alabilir mi, ne kadar kredi alabilir?

Kredi notunuzu Findeks'ten öğrendikten sonra eğer notunuz az riskli grubunda ise bankalar size kredi verebilir fakat kredi kullanabilmeniz için önemli olan farklı bir kaç kriter mevcuttur. Bunlardan biri aylık geliriniz, bir diğeri ise ipotek edebileceğiniz mal varlığınızın bulunmasıdır.

Kredi kullanmak istiyorsanız ve kredi notunuz az riskli ise aylık gelirinizin olması gerekmektedir. Fakat bu bazen yetmeyebilir. Düşük kredi notu ile düşük tutarlı ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz fakat yüksek meblağlarda kredi kullanacaksınız konut kredisi vb. gibi, ipotek göstermeniz gereken mal varlığınız veya birikiminizin bulunması gerekir. Aksi taktirde az riskli kredi notu ile yüksek tutarlı kredi kullanmanız mümkün değildir.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.