Yeni Haberler
recent

Borç Transfer Kredisi Yapı Kredi

Borç Transfer kredisi Yapı kredi
Çeşitli bankalardan alınan ve ödeme zorluğu çekilen durumlarda diğer bütün ihtiyaç kredilerinizi tek bir bankada toplamak isteyebilirsiniz. Tek bir bankadan alınan kredi ile diğer kredi borçlarının kapanması işlemine borç kapatma kredisi veya borç transfer kredisi denir. 

Yapı Kredi Bankası da diğer bankalardaki borçlarınızı kapatmanız için kredi kullanabileceğiniz avantajlı faiz oranları sunan bir banka olarak karşımıza çıkıyor. Fakat borç transferi kredisi diğer kredi türlerinden biraz daha farklılık göstermektedir. 

Diğer bankalardan kullandığınız kredi borçlarını kapatmak için kullanacağınız krediyi bazı bankalar size vermezler. Bunun nedeni krediyi gerçekten borcunuzu kapatmak niyetiyle isteyip istemediğiniz ile ilgilidir. 

Bu yüzden Yapı Kredi Bankası'ndan alacağınız borç transfer kredisini banka sizin kredi kullandığınız bankalara Eft yolu ile transfer edebilir. Bu Eft işlemini bankaya sizin onlardan önce teklif etmeniz, bankanın gözünde niyetinizin ne olduğunu daha net olarak gösterecektir.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.