Yeni Haberler
recent

Ticari Araç Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

Ticari araç alımları için bankalar tarafından kullanıma sunulan özel kredi paketine ticari araç kredisi denir. Bu araç kredisinin diğer taşıt kredilerine göre avantajları mevcuttur. Diğer araç kredilerine nazaran daha düşük faiz oranları ile kredi verilir. Ayrıca ticari araç kredisinin çeşitli vergi avantajları da vardır. Bu yüzden ticari araç alımında bu kredinin kullanılması mantıklıdır.
Peki, Ticari araç kredisi nasıl alınır?

Krediyi kullanmak isteyen kurum veya kişilerin kesinlikle ticari kimlikleri bulunmalıdır. Ağır veya hafif araçlar için bu özel kredi paketi kullanılabilir. Fakat iş makineleri gibi araçlar bu araç kredisi paketinin içinde bulunmaz. İş makineleri için özel işletme kredileri kullanılabilir.


Ticari Araç Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Günümüzde tüm bankalar ticari araç kredisi kullandırmaktadır. Fakat her bankanın anlaşmalı olduğu özel firmalar vardır ve alınan araca göre çeşitli fırsatlar sunulabilir. Yoğun bir şekilde Ziraat Bankası ve İş Bankası bu krediyi vermektedir. Ayrıca ticari araç kredisinde de yaş sınırı her bankaya göre değişmekle beraber genel olarak 5-10 yaş arasındadır.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.