Yeni Haberler
recent

ÖĞRENCİYE KREDİ VEREN BANKALAR 2016

ÖĞRENCİYE KREDİ VEREN BANKALAR

Bankalar kredi almak isteyen kişilerin önüne birçok koşul sunmakta. Küçük tutarlı krediler daha rahat alınsa da nispeten daha yüksek meblağlarda kredi almak isteyen kişinin önüne daha fazla şart belirtilmekte. Kredi notunun düşük olması veya bir gelire sahip olunmaması durumunda genelde kredi kulllanılamıyor. Burada en genel şart 18 yaşını doldurmuş olmak. 

Lise öğrencilerine kredi kartı veya kredi yerine ailesinin üzerinden ek kart çıkarılabiliyor. Üniversite öğrencileri için ise durum farklı. Çalışan öğrencilere kredi çoğu banka kredi veriyor. Part time çalışma, stajer olarak çalışma genelde öğrencilerin çalıştığı zaman dilimleridir. Banka verdiği krediyi geri alabileceğini düşündüğü zaman size bu krediyi verebilir. 

Öğrencilerin kredi notunu yükseltmesi için önce bir kredi notu oluşturmalılardır. Yani bir üniversite öğrencisi bankalar ile hiçbir iletişimde olmadığından bankanın bir ürününü kullanmadığından onun borcunu geri ödeme güvenilirliği bankanın gözünde oluşmamış olur. 

Bu yüzden öğrenciler ilk önce kredi kartı kullanarak geri ödeme alışkanlıkları hakkında bankalara bir ön izlenim vermiş olur. Hemen hemen her banka şuanda üniversite öğrencilerine kredi kartı vermektedir.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.