Yeni Haberler
recent

KREDİ KARTI LİMİTİ NASIL ÖĞRENİLİR? LİMİTİ NASIL ARTIRILIR?

KREDİ KARTI LİMİTİ NASIL ÖĞRENİLİR? LİMİTİ NASIL ARTIRILIR?

Kredi kartınızın kullanım sınırına kredi kartı limiti denir. Bu limiti kişinin kredi notu ve aylık geliri belirler. Kredi kartlarında nakit çekim limiti ve müşteri limiti altında iki çeşit limit mevcuttur. Bankalar aynı kredi verirken kullandıkları kriterleri, size kredi kartı verirken de uygularlar. Kredi notunuzun
yüksek olması sizin limit arttırma talebinizin olumlu sonuç almasına yardımcı olur. Ayrıca kartınızın ödemelerini zamanında ve düzenli yatırdığınız taktirde banka otomatik olarak size limit arttırma teklifi sunar. Limit arttırma başvurunuzu müşterisi olduğunuz bankanın telefon bankacılığından yapabilirsiniz.

Kredi kartınızın limitini arttırırken iyi düşünmekte fayda vardır. Taksitli alışverişlerin sık yapılması limitinizi çabuk doldurur. Ayrıca kredi kartı ödemesini geç yapmanız sizin kredi notunuza çok daha hızlı etki edecektir. Kredi kartı limiti arttırma talebi yerine ihtiyaç kredisine başvurmak sizin için belki de çok daha karlı olabilir. Çünkü birçok kişi limit arttırımından sonra ödeme güçlüğü çekiyor ve sadece asgari ödemeyi yapıp kredi kartını döndürmek için kullanımını sürdürüyor.



Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.