Yeni Haberler
recent

Kredi Kartı Borcunuzu Ödemezseniz Ne Olur?Kredi kartına sahip olan kişilerin bütçelerini ayarlayamayarak harcama yapmaları,dikkatsiz bir biçimde kredi kartı kullanımı sonrasında bankaya olan kredi kartı borcunu ödeyemeyecek duruma gelinecektir. Sürekli asgari ödeme tutarı ödenerek borç bir süre daha ertelenmeye çalışılsa da borç katlanarak artacaktır. Peki kredi kartı borcunuzu ödememeniz durumunda neler olur?


Kredi kartı borcunuzun 3 ay üst üste ödenmemesi halinde, kartınız kullanıma kapatılır ve borcunuzun tamamını ödeyene kadar da kullanıma açılmaz. 

Bu işlemden sonra kredi kartı borcunuzu iki ay daha ödemezseniz yani toplamda 5 aydan sonra banka, yasal olarak borcun ödenmesini ister. Takip eden üç hesap tarihi boyunca borcunuzu ödemezseniz yasal süreç başlatılır. Yasal sürecin başlamasıyla kara listeye alınırsınız ve 5 yıla kadar bankaların ürünlerinden yararlanamazsınız. 

Yasal süreç başlamadan önce banka ilk olarak sizi idari takibe alır. Bu sürede size kredi kartı borcunuzu yapılandırma teklifi yapılır. Eğer böyle bir süreç içindeyseniz borcu yapılandırma gibi fırsatlardan yararlanmalısınız.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.