Yeni Haberler
recent

İŞ BANKASI TAŞIT KREDİSİ ŞARTLARI

İŞ BANKASI TAŞIT KREDİSİ ŞARTLARI


Günümüzde taşıt sahibi olmak isteyen kişi sayısı hızla artmakta. Ülkemizdeki araç sayısı ise 20 milyonu aşmış durumda. Bu durum şehirlerimizdeki trafik sorununu artmasına neden olmakla beraber, akaryakıt fiyatları da hızla artmakta. 


İş yeriyle evi arasında uzun mesafeler olan insanlar toplu taşımanın yorgunluğunu ve stresini çekmemek için araç almak istemekte. Ayrıca insanlarımızın araba tutkusu da hepimizin bildiği bir gerçek.

Fakat ülkemizdeki maaş gelirleriyle ve alınan vergiler sebebiyle araç fiyatları bir hayli yüksek durumda. Vatandaşın da yüksek fiyatlar sebebiyle kredi kullanmaktan başka çaresi kalmıyor. Bankalar da bu sebeple en iyi taşıt kredisini vermek için birbirleriyle kıyasıya yarışıyor. Ülkemizde pek çok banka faaliyet gösteriyor ve en uygun krediyi vermek için çeşitli kampanyalar başlatılıyor. Bunlardan biri de İş Bankası. 

İş Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu

Kefilsiz taşıt kredisi çekme imkanı bulunan İş Bankası'nda avantajlı faiz fiyatlarıyla araç için finansman sağlanabilir. Ayrıca hem sıfır hem 2.el taşıt için kredi kullanılabilir. Kredi verilirken 2.el için aracın kasko değerine bakılırken, sıfır km araç için araç rehni gerekir ve kredi, fatura bedeli üzerinden belirlenir.

İş Bankası Taşıt kredisi Kullanım Koşulları

1- Kredi notunuz banka kriterlerini karşılamalı

2- 18 yaşından büyük olmak

3- Belgelenebilir aylık gelire sahip olmak

Gerekli Belgeler

- Gelir belgesi

- Nüfus cüzdanı yada ehliyet fotokopisi

- 2.el taşıt için araç sahibinin yaptırmış olduğu motorlu araç tescil ve trafik belgesi

- Sıfır km araç için proforma fatura

İş Bankasının kredilendirme oranı yüzde 70'tir. Yani alacağınız aracın fatura bedelinin yüzde 70'ini kredi olarak size vermektedir.Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.